Віце-прем’єр і міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак повідомив словацьким ЗМІ про спрощення візового режиму з Росією та Україною. Словаччина почне видавати дворічні мультивізи, а термін розгляду документів може скоротитися до трьох днів. Туроператори вважають, що цей крок підвищить популярність Словаччини у росіян.

Зараз процедуру видачі словацьких віз можна назвати простою. Середній термін розгляду документів становить тиждень і більше, періодично в консульстві бувають серйозні черги. Тому російські туроператори позитивно сприйняли повідомлення Словаччини. «Якщо б інформація про можливості отримання багаторазових віз з’явилася раніше, то обсяг відправлених операторами туристів на новорічні свята був би більше. Тим не менш, якщо умови видачі багаторазових віз будуть лояльними, ця новина для Словаччини дуже позитивна, яка призведе до збільшення турпотоку з РФ», — міркує керівник словацького напрямку компанії «Російський Експрес» Олена Ермолова.

Втім, візовий режим – не єдина перешкода для розвитку російського туризму в цю східно-європейську країну. Крім мультивіз, турбізнес зацікавлений у розвитку перевезення до курортів Словаччини. Високий сезон для Словаччини – зима, оскільки гірськолижні тури – найбільш популярний вид відпочинку в цій країні. При цьому прямий переліт з Москви є тільки до Братислави.

На думку операторів, трансфер з Братислави до гірськолижних курортів довгий і незручний. Тому туристів відправляють стикувальними рейсами через Угорщину і Польщу. Стиковка, в свою чергу, веде до подорожчання турів. Тому на новорічні дати туроператори ставлять короткі чартерні ланцюжки. Наприклад, компанія «Російський Експрес» на ці новорічні свята запускає два рейси в Попрад. Перший борт місткістю 120 крісел завозить туристів 2 січня і вивозить в Росію 9 січня. Другий борт місткістю 190 крісел вилітає в Словаччину 3 січня і забирає відпочиваючих 10 січня.

Експерти відзначають, що обіцянка словацької сторони видавати мультивізи, швидше за все, буде реалізовано. Однак жодних офіційних листів з посольства поки не приходило, тому про умови отримання багатократного дозволу на в’їзд поки нічого не відомо.

Зате Чехія, яка 21 грудня повідомила про намір видавати мультивізи, вже розіслала операторам відповідну інформацію. У листі йдеться, що у туристів з’явиться право на отримання мультивізи з 1 січня 2013 року. Для отримання багаторазової візи заявнику потрібно обґрунтувати бажання часто подорожувати в Чехію, мати дві раніше виданих одноразових шенгенських візи або одну багаторазову.

У консульстві Чехії також повідомили, що з 7 по 14 січня 2013 року у зв’язку з модернізацією візової системи заяви на оформлення термінових шенгенських віз (експрес) прийматися не будуть. Термін розгляду всіх заяв на шенгенську візу, прийнятих в зазначений період, буде продовжений приблизно на 5 днів, тобто в цілому віза буде оформлятися 8-10 робочих днів. Прийом заяв на оформлення термінових віз (експрес) буде відновлено з 15 січня 2013 року.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here