Лікування наркоманії неможливо без залучення психологів, оскільки це щоденна робота з хворим над його мотивацією.

Побутує помилкова думка, що детоксикація організму виліковує від наркоманії. Насправді, після детоксикації настає лише фізіологічне полегшення, пропадає ломка, але сформовані стереотипи поведінки продовжують «жити» в розумі хворого. В цей час хворий повинен бути ізольований від несприятливої соціального середовища, де він міг би дістати наркотики, з ним інтенсивно повинен працювати психолог-мотиватор, який, поки є час утримувати пацієнта в відриві від звичного соціуму, налаштовує його на подальше проходження реабілітаційної програми. Саме тому лікування наркоманії в стаціонарі під постійним наглядом наркологів та психологів є єдиним ефективним виходом. Якщо пацієнт після детоксикації потрапляє не в реабілітаційний центр, а повертається додому, він з великою часткою ймовірності повернеться до колишнього способу життя.

Методи і способи лечение наркомании. Детоксикація і блокатори

плазмаферез

В процесі плазмаферезу кров хворого виводиться за межі організму, розділяється на кров’яні тільця і плазму, після чого кров’яні тільця повертаються назад в організм, а плазма з накопиченими токсинами знищується. Недолік рідини в організмі заповнюється спеціальними стерильними розчинами. Це складно переноситься організмом разова процедура, порівнянна за рівнем стресу з хірургічним втручанням, вона показана наркоманам в ряді випадків, які визначає лікуючий лікар. Плазмаферез не може застосовуватися при діагностованих захворюваннях серцево-судинної системи.

електросон

Впливаючи на мозок хворого постійними імпульсами електричного струму, можна занурити його в так званий електросон — особливе психофізичний стан, що сприяє нормалізації роботи всіх систем організму. Під впливом електросну відновлюється обмін речовин, покращується функціональний стан нервової системи, прискорюється виведення токсинів.

Внутрішньовенне лазерне опромінення крові

Цей різновид світлотерапії спрямована на захист від дії агресивних окислювачів, у великих кількостях, що містяться в організмі наркомана. Вона також стимулює імунну систему і нормалізує обмін речовин, допомагає боротися з утворенням кров’яних тромбів. Після внутрішньовенного лазерного опромінення крові хворий стає більш сприйнятливий до медикаментозної і іншим видам терапії.

фізіотерапія

Фізіотерапія широко застосовується в лікуванні наркотичної залежності. Вона створює мінімальне навантаження на організм пацієнта і не дає побічних ефектів. До основних фізіотерапевтичним методам лікування наркоманії відносяться голковколювання, масаж, лімфодренаж. Фізіотерапевтичні процедури призначаються курсом.

Можливість амбулаторного лікування

Принципи лікування наркоманії припускають приміщення хворого в стаціонар. Краще, якщо це буде спеціалізований центр лікування наркоманії, де створені всі необхідні умови, працюють досвідчені фахівці. Деякі способи лікування наркоманії можуть застосовуватися амбулаторно, але окремо вони не дадуть належного ефекту.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here