Страхова компанія ТСК, у якій був застрахований туроператор «Лабіринт», починає перераховувати компенсації постраждалим туристам.

Компанія сформувала реєстри вимог колишніх клієнтів «Лабіринту». Повідомляється, що до страховика звернулися понад 24 тисяч туристів, а загальна сума заяв склала 2,466 млрд. рублів.

У групу компаній «Лабіринт» входять три юридичних особи. Так як зобов’язання туроператора перед клієнтами виявилися в 15 разів вище страхової суми, в ТСК розрахували коефіцієнти, за допомогою яких і будуть підраховані суми виплат туристам. Так, мандрівники, які купили тури у ТОВ «Лабіринт», отримають виплати з коефіцієнтом 6%, трохи більші компенсації будуть у клієнтів ТОВ «Компанія Лабіринт» — 7,6%. Найменші перерахування проведуть клієнтам ЗАТ «Лабіринт-Т» — коефіцієнт складає всього 2,6%.

Тобто, якщо вартість туру становила 60000 рублів, то турист за свій невдалий відпочинок отримає від 1560 до 4560 рублів компенсації. Ну а решта грошей потрібно буде намагатися отримати через суд, що дуже маровероятно.

До речі, туристи також можуть звернутися в своє турагентство, де купувався тур, можливо, вони підуть на зустріч і повернуть своє отримана комісійна винагорода – від 10 до 14% в середньому.

Компенсації почнуть виплачуватися з сьогоднішнього дня, при цьому першими на черзі стоять туристи, які подали заяви 4 серпня. Повідомляється, що потім колишні клієнти «Лабіринту» будуть отримувати компенсації на 30-й календарний день після реєстрації звернення.

Нагадаємо, що представники «Лабіринту» заявили про припинення діяльності компанії 2 серпня, а трохи пізніше, 6 серпня, проти туроператора порушили кримінальну справу. Слідчі вважають, що «Лабіринт» проводив незаконні операції.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here